D-day Rangers Story

Operacja Overlord ruszyła!

Dzień 6 .06.1944  godzina 5.30 pod dowództwem gen. Eisenhowera i te  6km plaży OMAHA przejdzie zaraz do historii.  Nasza 1 i 29 DP ląduje na wschód od brytoli i kanadyjczyków. To razem 133 tysięcy luda. Nas amerykanów jest 43 tysiące .  Jedynka opanuje wschód plaży. Nasza kompania Rangerów w składzie 29 DP uderza od zachodu. Pierwsza fala 3 tysięcy zaległa już pod gradem kul bez wsparcia przewidzianych 24 czołgów. Na plaże dotarły tylko 4 maszyny….  Musimy poczekać na ich pomoc, gdyż mają sporo do roboty na innych cięższych odcinkach.  Nasz dow. gen. Norman Cota widząc jak pod wpływem niebywałych strat chwieje się morale poderwał nas słowami:  “Well, goddamit, if you’re Rangers, lead the way!” (Cholera jeśli jesteście Rangersami to nas poprowadźcie).  To nasze motto na dziś. To zwycięstwo przyjdzie nam okupić morzem żołnierskiej krwi .  3 tysiące z nas już na pewno nie wróci stąd do domu….

ORGANIZATOR: Veterani

Zadania:

  1. Opanować plażę i wesprzeć 1 falę która poniosła ogromne straty.
  2.  Sforsować zasieki i oczyścić   kompleks bunkrów i okopy
  3.  Zdobyć budynek stacji  radarowej i zniszczyć radiostację oraz wyeliminować oficera łączności by nie wzywał posiłków.
  4. Unieszkodliwić obsługę i wysadzić skład amunicji nadbrzeżnej baterii 410mm ostrzeliwującej naszą flotę.
  5.  Wyeliminować gniazdo moździerzy ostrzeliwujące naszych na plaży.
  6.  Oczyścić 2 linię obrony i utrzymać pozycję do czasu przybycia naszych shermanów.

Z bogiem!

Gen  Norman Cota

Misja rekonstrukcyjna z zachowaną zgodnością miejsca lądowania  i modyfikacją otoczenia ze zdjęć lotniczych. Dla poniesienia grywalności dodano  zamiast oryginalnego bunkra z działem 57mm  kompleks forteczny z kazamatą baterii 410mm tj zamiast  kompleksu baterii 4X 210mm K39/41 produkcji Škody („St. Marcouf” znanego też jako „Crisbecq” ) i leżącego w zupełnie  innym rejonie tj. Cherbourga.   Skorygowano  realizm  poziomu jednostek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *