O grupie Veterani.pl

W 2009 roku miłośnicy Call of Duty, Battlefield oraz Operation Flashpoint i następczyni ArmA postanowili się zebrać i grać razem.

Powstała na krótko najpierw grupa Veterans.pl. Pod koniec 2009 roku gdy pojawiły się rewolucyjne tytuły (BF3 i ARMA2) najwięksi fani: Cyb3r i Dymo postanowili wydzielić z grupy najaktywniejszych i najwierniejszych miłośników militariów kreując inicjatywę pod nazwą Veterani.

Rok złożenia 2009r.
Twórcy (założyciele): Cyb3r i Dymo
Dowódca polowy działu ArmA: GNACIK
Dowódca polowy działu EGRH i Wrzesień ’39: PolishFactor

Co dalej? Grupa rozrastała się by oprzeć działania na 2 głównych kierunkach rozwoju:
1. bardziej luźnym (rozrywkowym) – opartym o Battlefield
2. symulacyjnym – ARMA

Podział na część rozrywkową i profesjonalną zaznaczał się przez lata coraz bardziej.

Ostatecznie symulator pola walki ARMA i jej odmiany zdominowały działania grupy. Cześć starej gwardii Veteranów – miłośników szybkich bitew wspiera gry WOT, WOW, WOP, Warthunder oraz nowego BF4.

Najstarsi i najbardziej zasłużeni Veterani na czele z dowódcą polowym PolishFactor rozpoczęli dalszy proces profesjonalizacji działań grupy.

Dymo, Fuji, Wujek, Gnacik, Brela, PolishFactor, novee, bzajQ, tworzyli kręgosłup grupy pełniąc niezbędne funkcje menedżerów, mecenasów, administratorów, grafików, szkoleniowców, mission makerów i supportu technicznego. To pierwszy zarząd grupy symulatora ARMA. Wspólnie też zorganizowano forum, oraz pierwszy ARMA serwer w Londynie początkowo na 8 slotów, który sukcesywnie powiększano do początku 2013r.

Dzięki pracy i wsparciu kolejnych zasłużonych członków-administratorów (novee, dat, Surgeon,Chris) oraz mecenasów i menedżerów (Beba) klan obecnie udostępnia swoim graczom, jeden z najlepszych w Polsce 200 slotowych serverów (18 core CPU, 800GB RAM z 1Gbps łączem) co gwarantuje wszystkim najwyższy możliwy komfort zabawy!

Tylko tu zagrasz też w całą grupę symulacji wojskowych opartych na silniku Virtual Reality ARMA:

1. Dawniej ARMA2 – współczesna armia w tym Polskie Siły Zbrojne
2. Obecnie ARMA3 – armie przyszłości w tym również Polska Armia

W ramach EGRH.pl (Elektronicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznych) – www.egrh.pl powołanej w 2014 roku:

3. Iron Front 1944, Invasion44, Wrzesień 1939. CSA38-45, HellinPacyfic – WW2 – Drugowojenne (Arma2 mody) oraz przeniesione na ARMA3 ich kontynuacje.

4. Unikalne rekonstrukcje historyczne w ramach jedynej obecnie oficjalnie zarejestrowanej elektronicznej grupy rekonstrukcyjnej.

Grupa działała w ramach największych z projektów zrzeszających najlepsze średniej wielkości klany na scenie ARMA – PUO (PolishUnitedOPS), a po jego wygaśnięciu powołała na jego miejsce prowadzony przez jednego z byłych Veteranów- Keewaya Unitaed Polish Arma Coaltion dla dalszych wspólnych rozgrywek międzyklanowych. Dzięki temu mieliśmy zaszczyt aktywnie działać z takimi czołowymi grupami jak ACC, ACPL, AFTP, COSA, EWA, GCT, NN, PSCT, SAT, TOG, które uczestniczyły w projekcie. Współpracowaliśmy również z zagranicznymi  z klanami jak ECS, SDS (ARMA3) i HardMode.ru (IronFornt44) oraz francuskim Le Clan des Officiers. Utworzyliśmy kolejną inicjatywę dla wspólnych rozgrywek dla mniejszych klanów zwaną LEGION ,a wydzieloną z klanów UPAC . Dzięki unikalnemu serwerowi i zapleczu doświadczeń z łączenia polskiej sceny ARMA nadal organizujemy międzynarodowe spotkania oraz duże rozgrywki JointOPS.

Serwer Veteranów od 2013r dzierży dzięki projektowi PUOps dwa rekordy zorganizowanych evnetów dla polskiej sceny ARMA2.

1. Najdłuższej czasowo pojedynczej wieloklanowej rozgrywki ARMA2 (Operacja Iraqi Freedom) ponad 6h.
2. Największej liczby graczy 65 graczy, która stawiła się wspólnie w pojedynczej rozgrywce (1.09.2013 – Obrona Westerplatte).

Obecnie nabór nowych członków nastawiony jest na profesjonalizację bez zapominania, że podstawą jest po prostu dobra zabawa i jak największa radość z gry. (tzw duch Veteranów).

Od grudnia 2013 udostępniono nowy mini portal oraz stronę dla profesjonalnych rekonstruktorów historycznych (eGRH.pl).  Zaproszono do dowództwa i działu szkoleń większą ilość byłych i aktywnych wojskowych co gwarantuje dobry poziom odwzorowania w symulacjach realnego pola walki.

Co nas wyróżnia?

1. Dbałość o miłą atmosferę z naciskiem na poszanowanie godności członków grupy.

2. Wyważenie miedzy dobra zabawą ,a dyscypliną niezbędną dla poprawnej symulacji poprzez zachowanie działu luźnych rozgrywek i wyodrębnienie działu profesjonalnego.

3. Nacisk na narodowy charakter działalności.
Promocja Polskich Sił zbrojnych , edukacji , utrwalania  postaw patriotycznych,  i nauki historii przez udział w rekonstrukcjach odtwarzających heroiczne momentów z obrony naszej ojczyzny w ramach  Elektornicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznych.

Nasz zespół skupia chętnie wojskowych i konsultantów złożonych z zapalonych miłośników historii i wojskowości.

ELEKTRONICZNA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH (www.egrh.pl) i wyjątkowy projekt rekonstrukcyjny i przeniesienia całej Polskiej Armi 1939 roku do symulatora (www.september39.pl) promuje nasz kraj, jego historię, godło oraz chwałę oręża polskiego poza granicami kraju.
4. Udostępnia podgląd realiów życia wojskowego dzięki  eventom typu LARP tj z pełną grą aktorską i obsadą prawdziwych wojskowych dowódców (dla pogłębienia efektu symulacji).

Wybierasz się w przyszłości do armii lub Narodowych Sił Zbrojnych? Chcesz sprawdzić i zasmakować realiów służby?

Powołanie i karta mobilizacyjna w zakładce nabór już czeka na Ciebie!

Wejdź na Ts lub napisz na:

veteranirekrutacja@gmail.com