LARP ARMA3 – Polski LEGION w Afganistanie

Bazę wojskową sił koalicji zlokalizowano na wschodzie kraju , w stolicy jednej z 34 prowincji Afganistanu – mieście GHAZNIi. Pierwsi polscy żołnierze z kompanii zmotoryzowanej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przybyli do bazy w marcu 2007 roku. W 2008 roku po przejęciu przez nas odpowiedzialności za prowincję ulokowano tutaj dowództwo polskiego kontyngentu i Ghazni na ponad 6 lat stała się naszą główną bazą.  24.04.2014 roku zdano bazę w rece jej prawowitych właścicieli i polski XIV kontyngent zredukowany do zaledwie tysiąca żołnierzy rozpoczął swój zasłużony odwrót do kraju.   Wolność Afganistanu kosztowała życie  43 polskich żołnierzy i pracowników z tego 360 zostało ciężej i  860 lżej rannych.  Łącznie przeprowadzono pół tysiąca operacji bojowych w tym 22 tyś patroli i wyszkolono około 10 tysięcy afgańskich żołnierzy i policjantów.  Sprowadzono ,zakupiono i zmodernizowano około 400 pojazdów , a POLSKI ZESPÓŁ ODBUDOWY PROWINCJI (PRT – Provincial Reconstruction Team) wykonał około 200 większych projektów dla miejscowej ludności jak odbudowa i stawianie licznych nowych obiektów związanych z edukacją i służbą zdrowia. Oprócz Ghazni Polacy walczyli, ochraniali i odbudowywali okolice w rejonie 16 różnych baz począwszy od  Gardez, Kabul, Kushamond, Mazar-e-Sharif, Sharana, Wazi-Khwa, Ajiristan, Waghez, Warrior i Giro, Four Corner, Quarabach, Vulcan i Band-e Sardeh i kończywszy na ostatniej prze wyjazdem w Baghram (w której w samobójczym zamachu na osłaniany przez nas konwój poległ kolejny Polak ) rozlokowanych głównie w południowo-zachodniej części kraju.

 Afgan polskie bazy

To właśnie w hołdzie ich  bohaterstwa,  pracy i poświęcenia komórka LEGION EGRH (ELEKTRONICZNA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH LEGION) pragnie zaprezentować wycinki z trudnych realiów 7 lat służby naszych pododdziałów. Zapraszamy na rekonstrukcje, odgrywanych aktorsko (LARP) odtwarzanych w fabularnej formie ROLE PLAY, niektórych z  z pół tysiąca operacji bojowych i 22 tysięcy patroli na enginie VR3  symulatora pola walki z miejscami fotorealistyczną grafiką symulatora pola walki ARMA3.

Operacja AMETYST A3 ZEUS – RUSZYŁA!

operacjaametyst

Zapraszamy  grupowo wszystkie klany oraz pojedynczych gości z  innych klanów, chcących wspomóc swoim doświadczeniem i wirtualnym karabinem nasz projekt .

Śledźcie relacje i opisy zdarzeń z naszych działań na  forum LEGIONU i stronie Veteranów.

Chętni stawiają się na służbę w wirtualnej bazie Ghazni co tydzień w KAŻDY PIĄTEK od godziny 19.30.

Zapisy i wirtulne życiorysy wprowadzać tu:  http://legion-arma.pl/forum/showthread.php?tid=75

Tydzień temu odbyła się już pierwsza misja organizacyjna, której opis pojawi się wkrótce.

Wirtualny dowódca XIV wirtualnej zmiany w Ghazni:  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Wirtualny por. Polański Franciszek (PolishFactor)