O grupie Veterani.pl

W 2009 roku miłośnicy Call of Duty, Battlefield oraz Operation Flashpoint i jego następczyni ArmA, postanowili się zebrać i grać razem.

Powstała na krótko najpierw grupa Veterans.pl. Pod koniec 2009 roku gdy pojawiły się rewolucyjne tytuły (BF3 i ARMA2) najwięksi fani: Cyb3r i Dymo postanowili wydzielić z grupy najaktywniejszych i najwierniejszych miłośników militariów kreując inicjatywę pod nazwą Veterani.

Twórcy (założyciele): Cyb3r i Dymo
Dowódca polowy działu ArmA:  PolishFactor
Dowódca polowy działu rekonstrukcji EGRH oraz Wrzesień ’39  (WW2) : PolishFactor

Co dalej? Grupa rozrastała się by oprzeć działania na 2 głównych kierunkach rozwoju:
1. bardziej luźnym (rozrywkowym) – opartym o serię Battlefield
2. symulacyjnym – ARMA

Podział na część rozrywkową i profesjonalną zaznaczał się przez lata coraz bardziej.

Ostatecznie symulator pola walki ARMA i jej odmiany zdominowały działania grupy. Cześć starej gwardii Veteranów – miłośników szybkich bitew wspiera gry WOT, WOW, WOP, Warthunder oraz nowego BF4.

Najstarsi i najbardziej zasłużeni Veterani na czele z pierwszym dowódcą polowym PolishFactor rozpoczęli dalszy proces profesjonalizacji działań grupy.

Dymo, Fuji, Wujek, Gnacik, Brela, PolishFactor, novee, bzajQ, tworzyli kręgosłup grupy pełniąc niezbędne funkcje menedżerów, mecenasów, administratorów, grafików, szkoleniowców, mission makerów i supportu technicznego. To pierwszy zarząd grupy symulatora ARMA. Wspólnie też zorganizowano forum, oraz pierwszy ARMA serwer w Londynie początkowo na 8 slotów, który sukcesywnie powiększano do początku 2013r.

Dzięki pracy i wsparciu kolejnych zasłużonych członków-administratorów (novee, dat, Surgeon,Chris) oraz mecenasów i menedżerów (Beba)  grupa posiada 2 dostępne serwery. Jeden z najlepszych w Polsce – 200 slotowy 18 core CPU, 800GB RAM z 1Gbps łączem dla rozgrywek międzyklanowych oraz mniejszy 60 slotowy , co gwarantuje wszystkim najwyższy możliwy komfort zabawy i pracy!

Tylko tu poznasz najbardziej zaawansowaną formę symulacji wojskowych opartych na silniku Virtual Reality:

1. ARMA2 – współczesne armie świata od WW2 do współczesności w tym Polskie Siły Zbrojne (już nie używana)
2. ARMA3 – współczesne armie świata od WW2 do współczesności oraz sprzęt przyszłości w tym również Polskiej Armii (aktuanie używana).

W ramach EGRH.pl (Elektronicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznych) – www.egrh.pl powołanej w 2014 roku:

3. Iron Front 1944, Invasion44, Wrzesień 1939. CSA38-45, Hell in Pacyfic (WW2 na Arma2) oraz przeniesione na ARMA3 ich kontynuacje.

4. Unikalne rekonstrukcje historyczne w ramach jedynej obecnie oficjalnie zarejestrowanej elektronicznej grupy rekonstrukcyjnej.

Grupa działała i tworzyła największe projekty zrzeszające najlepsze średniej wielkości klany na scenie ARMA jak PUO (PolishUnitedOPS), a po jego wygaśnięciu powołała na jego miejsce prowadzony przez jednego z byłych Veteranów- Keewaya UPAC (United Polish Arma Coaltion) dla dalszych wspólnych rozgrywek między klanowych. Dzięki temu mieliśmy zaszczyt aktywnie działać z takimi znanymi grupami jak ACC, ACPL, AFTP, COSA, EWA, GCT, NN, PSCT, SAT, TOG, które aktywnie współtworzyły te projekty. Współpracowaliśmy również z zagranicznymi  z klanami jak ECS, SDS (ARMA3) i HardMode.ru (IronFornt44) oraz francuskim Le Clan des Officiers, czy obecnie duński FJT. Utworzyliśmy kolejną inicjatywę dla wspólnych rozgrywek mniejszych klanów zwaną LEGION ,a wydzieloną z UPAC . Dzięki unikalnemu serwerowi i zapleczu doświadczeń łączenia polskiej sceny ARMA, nadal organizujemy międzynarodowe spotkania oraz duże rozgrywki JointOPS.

Serwer Veteranów od 2013r dzierży dzięki projektowi PUO dwa rekordy zorganizowanych eventów polskiej sceny ARMA2.

1. Najdłuższej i największej pojedynczej wieloklanowej rozgrywki ARMA2 (ponad 6h , 100 osobowa Operacja Iraqi Freedom)
2. Największej i najwierniejszej 65 osobowej historycznej rekonstrukcji „Obrona Westerplatte”, która odbyła się 1.09.2013

Obecnie nabór nowych członków nastawiony jest na profesjonalizację bez zapominania, że podstawą jest po prostu dobra zabawa i jak największa radość z gry. (tzw duch Veteranów).

Od grudnia 2013 udostępniono nowy mini portal oraz wydzielono stronę dla profesjonalnych rekonstruktorów historycznych (eGRH.pl).  Zaproszono do dowództwa i działu szkoleń większą ilość byłych i aktywnych wojskowych co zagwarantowało dobry poziom odwzorowania działań w symulacjach realnego pola walki.

W 2016 roku zmodyfikowano całkowicie system szkoleniowy w celu profesjonalizacji działań:

1. Wprowadzono ZCT (Zaawansowane Centrum Treningowe) z salami wykładowymi, strzelnicami, ośrodkami treningu do CQB oraz MOUNT.

Wprowadzono wygodny system dostępu i automatycznej aktualizacji oparty na ModSetach i A3Sync na naszym szybkim serwerze. Zoptymalizowano ModSet z 50GB na zaledwie 30GB.

W 2017 szkolenie rekrutów [Vr] podzielono na 3 fazy:

1. Podstaw: poruszania, sygnałów dowodzenia, komunikacji i taktyk,
2. Zapoznania z osprzętem, szkolenia strzeleckiego, saperskiego oraz medycznego,
3. Zaawansowanej łączności oraz topografii (orientacji w terenie).

Łańcuch dowodzenia i awansów oparty jest o standardową hierarchię wynikającą z przydzielanych kolejnych stopni wojskowych.

 

Co nas wyróżnia?

1. Dbałość o miłą atmosferę z naciskiem na poszanowanie godności członków grupy.

2. Wyważenie miedzy dobra zabawą ,a dyscypliną niezbędną dla poprawnej symulacji poprzez zachowanie działu luźnych rozgrywek i wyodrębnienie działu profesjonalnego.

3. Nacisk na narodowy charakter działalności.
Promocja Polskich Sił zbrojnych , edukacji , utrwalania  postaw patriotycznych,  i nauki historii przez udział w rekonstrukcjach odtwarzających heroiczne momentów z obrony naszej ojczyzny w ramach  Elektronicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznych.

Nasz zespół skupia chętnie wojskowych i konsultantów złożonych z zapalonych miłośników historii i wojskowości.

ELEKTRONICZNA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH (www.egrh.pl) i wyjątkowy projekt rekonstrukcyjny przeniesienia całej Polskiej Armii 1939 roku do symulatora (www.september39.pl) oraz najważniejszych bitw kampanii obronnej by promować nasz kraj, jego historię, godło oraz chwałę oręża polskiego także poza granicami naszego kraju.
4. Udostępnia podgląd realiów życia wojskowego dzięki  eventom typu LARP tj z pełną grą aktorską i obsadą prawdziwych wojskowych dowódców (dla pogłębienia efektu symulacji).

Wybierasz się w przyszłości do armii lub Narodowych Sił Zbrojnych? Chcesz sprawdzić i zasmakować realiów służby?

Powołanie i karta mobilizacyjna w zakładce nabór już czeka na Ciebie!

Wejdź na Ts lub napisz na:

[email protected]