O nas (stare)

W 2009 roku miłośnicy Call of Duty, Battlefield oraz Operation Flashpoint i następczyni ArmA postanowili się zebrać i grać razem.

Powstała krótko grupa Veterans.pl. Pod koniec 2009 roku kiedy pojawiły się rewolucyjne tytuły (BF3 i ARMA2) najwięksi fani: Cyb3r i Dymo postanowili wydzielić grupę najaktywniejszych i najwierniejszych fanów militariów tworząc kreując nazwę Veterani.pl

Rok złożenia 2009r.
Twórcy (założyciele): Cyb3r i Dymo (nadal na czele)
Dowódca polowy dział ARMA: PolishFactor

Co dalej? Grupa rozrastała się by oprzeć działania na 2 głównych kierunkach rozwoju:
1. głównie rozrywkowym – opartym na Battlefield
2. bardziej symulacyjnym – ARMA

Podział na część rozrywkową i profesjonalną zaznaczał się przez lata coraz bardziej.

Ostatecznie symulator pola walki ARMA i jej odmiany zdominowały działania grupy. Cześć starej gwardii Veteranów – miłośników szybkich bitew jako VPL wspiera gry WoT oraz nowego BF4.

Najstarsi i najbardziej zasłużeni Veterani symulatora ARMA zwani Old Veterans [Vo] na czele z dowódcą polowym PolishFactor rozpoczęli dalszy proces profesjonalizacji działań grupy.

Dymo, Fuji, Wujek, Gnacik, Brela, PolishFactor, novee, bzajQ,  tworzyli kręgosłup grupy pełniąc niezbędne funkcje menedżerów, mecenasów, administratorów, grafików, szkoleniowców, mission makerów i support technicznego – tworząc 1-wszy zarząd grupy dla symulatora ARMA. Wspólnie też zorganizowano forum,  oraz pierwszy ARMA serwer w Londynie początkowo na 8 slotów, który sukcesywnie powiększano do początku 2013r.

Dzięki pracy i wsparciu kolejnych zasłużonych członków-administratorów (novee, dat, Surgeon) oraz mecenasów i menedżerów (Beba) klan obecnie udostępnia swoim graczom, aż dwa jedne z najlepszych 124 i 64 slotowych ARMA i IronFront44 serwerów w Polsce (14 core CPU, 400GB RAM z 800Mbps łączem) co gwarantuje najwyższy komfort zabawy!

Tylko tu zagrasz też w całą grupę symulatorów wojskowych opartych na silniku Virtual Reality ARMA:

1. ARMA2 – współczesna armia w tym Polskie Siły Zbrojne                                                 
2. ARMA3 – armie przyszłości   w tym  Polska Armia  

W ramach EGRH.pl (Elektronicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznych)  – www.egrh.pl

3. Iron Front 1944,  Invasion44, Wrzesień 1939. CSA38-45, HellinPacyfic – WW2 – Drugowojenne (Arma mody)

Grupa działała  w ramach jednego z największych projektów zrzeszających najlepsze średniej wielkości klany na scenie ARMA – PUO (PolishUnitedOPS), a po jego zawieszeniu współtworzy powołany na jego miejsce przez jednego z byłych Veteranów- Keewaya platformę Unitaed Polish Arma Coaltion dla organizacji wspólnych rozgrywek międzyklanowych na ARAM3 i ARMA2.  Dzięki temu mamy zaszczyt aktywnie działać i grać z takimi czołowymi grupami jak ACC, ACPL, AFTP, COSA, EWA, GCT, NN, PSCT, SAT, TOG, które uczestniczą w projekcie. Dodatkowo ściśle działamy z klanami ECS, SDS (ARMA3)  i HardMode.ru (IronFornt44) oraz francuskim Le Clan des Officiers. Obecnie wspiera powstanie inicjatywy LEGION wydzielonej spośród klanów UPAC głównie dla rozgrywek ARMA2 .
Dzięki temu udostępniamy duże międzynarodowe spotkania i rozgrywki na własnym serwerze.

Serwer Veteranów w 2013r dzierży dzięki projektowi PolishUintedOps dwa największe rekordy polskiej sceny ARMA2.

1. Najdłuższej czasowo pojedynczej wieloklanowej rozgrywki ARMA2 (Operacja Iraqi Freedom) 6h.
2. Największej liczby graczy 65 graczy, która stawiła się wspólnie w pojedynczej rozgrywce (1.09.2013 – Obrona Westerplatte).

Obecnie nabór nowych członków nastawiony został również na daleko posuniętą profesjonalizację jednak nie zapominając,że podstawą jest po prostu dobra zabawa i jak największa radość z gry. (tzw duch Veteranów).

W grudniu 2013 powstał nowy mini portal oraz zaproszono do dowództwa i działu szkoleń większą ilość byłych i aktywnych wojskowych co zagwarantuje najwyższy poziom odwzorowania symulacji pola walki.

Co nas wyróżnia?

1. Dbałość o miłą atmosferę z naciskiem na poszanowanie godności członków grupy.
2. Wyważenie miedzy dobra zabawą ,a dyscypliną niezbędną dla poprawnej symulacji poprzez zachowanie działu luźnych rozgrywek i wyodrębnienie działu profesjonalnego.
3. Nacisk na narodowy charakter działalności.
Promocja Polskich Sił zbrojnych i odtwarzania struktur oraz najważniejszych bitew z historii ( tzw. e-Grupa Rekonstrukcji Historycznych).
Nasz zespół skupia chętnie wojskowych i konsultantów złożonych z zapalonych miłośników historii wojskowości. GRUPA poprzez złożoną ELEKTRONICZNĄ GRUPĘ REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH (www.egrh.pl) promuje nasz kraj, jego historię, godło i chwałę oręża polskiego poza granicami kraju.
4. Udostępnia podgląd realiów życia wojskowego dzięki rozgrywką typu LARP z pełną grą aktorską i obsadą prawdziwych wojskowych dowódców (pełna symulacja).

Wybierasz się w przyszłości do wojska? Chcesz sprawdzić i zasmakować realiów życia i służby?

Powołanie i  karta mobilizacyjna w zakładce nabór już czeka na Ciebie na

[email protected]