Demand of freedom „D Day”

Demand of freedom „D Day”


Szczegóły wydarzenia


1.1 Sytuacja

Od kiedy Rosja sprzymierzyła się z reżimem syryjskiego prezydenta Baszszara al-Asada , wojna w Syrii nabrała rozpędu. Rosja wspólnie z NATO rozgromiła oddziały ISIS. Wszyscy myśleli, że zapanuje pokój. Tak jednak się nie stało. Rosyjski prezydent nabrał apetytu na więcej i podpisał tajny pakt z prezydentem Syrii oraz przywódcami ISIS. Pod pretekstem ucieczki przed wojną, do Turcji, Grecji i bogatszych państw Europy, napłynęły ogromne ilości imigrantów. Uchodźcy w dużej mierze okazali się bojownikami ISIS. Zaczęła się destabilizacja słabszych krajów tj. Turcji i Grecji. W szczególności Grecja narażona była na niebezpieczeństwo. Sprawy w Europie przybrały bardzo zły obrót. Bomby, morderstwa, wojsko na ulicach, demonstracje . UE zmuszona została prosić o pomoc NATO, czego skutkiem było wysłanie dużego kontyngentu wojskowego do Europy. Wtedy stało się najgorsze……
Rosja zachęcona swoimi sukcesami, ruszyła otwarcie na Ukrainę i niebezpiecznie zbliżyła się do polskich granic. Kontyngent wojsk rosyjskich stacjonujący w Syrii wspierany przez armię Baszszara al-Asada i fanatyków z państwa islamskiego ruszył na Turcję, błyskawicznie łamiąc turecki opór. W niecały tydzień zbliżyli się do wysp greckich. NATO odpowiedziało natychmiastowym wysłaniem wojsk. Anglicy, Niemcy i Polacy przeprowadzili kontrofensywę z zachodniej części Europy. Zostali jednak zatrzymani przez wojska rosyjskie. W tym momencie wojna trwa na obu frontach: Ukrainie i Grecji. Trwa impas. Dowództwo wysyła lotniskowiec USS „Nimitz” , LHD USS „Wesp” i LHD USS „Wessex” przez Morze Czarne z misją ustanowienia przyczółka dla lądowania wojsk NATO. W tym samym czasie jednostki powietrzno – desantowe RP zrzucono na tyłach wroga z zadaniem znalezienia i zniszczenia artylerii wroga, znajdującej się na terenie działań. Powodzenie tej misji pozwoliłoby na otoczenie wojsk rosyjskich na Ukrainie i wyparcie ich.

Fabuła

Po udanym rajdzie Gromu i NAVY SEALS ,ze zdobytych tajnych dokumentów, sztab Szpicy opracował plan inwazji .Wchodzimy w skład 2 batalionu 4 Dywizji USMC ,któremu przypadł zaszczyt skopania tyłków żołnierzom Federacji Rosyjskiej. Jednakże w tej walce nie zostaniemy osamotnieni. Polscy spadochroniarze i jednostka Navy Seals pomoże nam w tym trudnym zadaniu (nie radziłbym lekceważyć wroga). Rosjanie są dobrze zorganizowani, wyposażeni i wręcz fanatycznie nastawieni na uśmiercenie każdego z nas .Wierzę, że długie szkolenie i doświadczenie zagórują nad emocjami, podołamy powierzonym nam zadaniom ze stuprocentowym profesjonalizmem .Panowie ,dziś jak 70 lat temu nasi dziadowie, stajemy naprzeciw śmiertelnemu wyzwaniu. Znowu przychodzi nam walczyć na obcej ziemi ale właśnie tacy jesteśmy ,za to nam płacą .BACZNOŚĆ ROZEJŚĆ SIĘ I POWODZENIA HUUUAAA.

Pełny briefing na stronie Arma Real Squad:

http://armarealsquad.pl/smfor/index.php?topic=387.0

novee

Główny technik w grupie Veterani i EGRH.