PRZEŁAMANIE – Gniew Eufratu – epilog cz. 1

 

Za miesiąc… 🙂

 

OTOCZKA HISTORYCZNA MISJI :

Ostatnia faza likwidacji pozostałości Państwa Islamskiego przez siły kolacji USA, RF oraz SDF złożone z Kurdów, Arabów, Jazydów, Syryjczyków. 4 MIESIĘCZNA BITWA O AL-RAQQA dobiega końca. Taktyczne wsparcie bomowe zapewnia w zgodnie z umową Federacja Rosyjska. W akcje zaangażowane były też nieformalne oddziały ochotników z różnych krajów w tym słynny polski GNIEW EUFRATU, który od listopada 2016 oczyszczał z ISSIS region oraz zlikwidował ostatecznie stolice kalifatu.

W samym sercu Raqqa zawisła więc też wielka polska flaga.

” Żeby pamiętali kto tu był i co im zrobił, i z kim lepiej nie zadzierać” – jak napisał walczący tam ARCHER (Soran).

SYTUACJA:

Wreszcie nadszedł dzień finalnej rozprawy ze zbrodniczym  kalifatem  i likwidacji  ich stolicy w ALL RAQQA (Feruz Abad) .  Z bazy NATO w Jilavur ruszają jednostki kolacji USA, RF oraz lokalnych sił SDF by ostatecznie rozprawić się z ich główna baza w stolicy i okolicznymi resztkami bojowników. ISSIS od 4 miesięcy się umacniało. Stworzyli oni dwe wysunięte linie obrony z punktami z licznymi obserwacyjnymi (wczesnego ostrzegania) oraz mini garnizonami wokól stolicy.  Trzeba wcześniej je zlikwidować by uniemożliwić wyprowadzenie kontrataku.  Samodzielna akcja bez wparcia pancernego na 1 linie jest samobójstwem. Po oczyszczeniu okolicy z pozostałości ISIS i zniszczeniu ich artylerii będziemy dopiero gotowi wykonać ostateczny atak na stolice. Wsparcie pancerne i piechoty dostepne przez radio kodem „0-0-1”  ułatwi nam zadanie. Do dyspozycji są 2 czołgi  Abrams i Chellenger oraz 2 transportery opancerzone z piechotą,  która nas wesprze w finalnym ataku na 1 linie obrony.  ISSIS zmobilizuje wszystkich pozostające w okolicy siły, dlatego trzeba je wcześniej „zmiękczyć” co jest między innymi zadaniem  naszego GNIEWU EUFRATU pod dowództwem ARCHERA (Sorana).

ISSIS ma też wysuniętą większą placówkę zwaną „Posterunkiem” na północ od stolicy. Dysponuje też zabójcza baterią Gradów w okolicy Falar.  Nie rozpoczynajcie od razu głównego ataku na 2 linie obrony oraz stolice bez zlikwidowania lub przejęcia wcześniej ich artyleryjskich środków ogniowych!  Z powodu wykrytej licznej obrony AA lotnictwo RF  nie da nam bezpośredniego wsparcia. Na początku zostanie tylko wykonany taktyczny nalot bombowy z bardzo dużej wysokości na składy amunicji i paliwa ISSIS.  Kalifat ma wiele punktów obserwacyjnych i obrony PLot, oraz nie rozbite odwody piechoty na południu. Najgroźniejszy zmotoryzowany odwód z czołgami znajduje się w miejscowości Anar.  Gdy rozpoczniemy atak  na pewno przerzucą jedyna istniejącą drogą te właśnie jednostki. Trzeba więc wykonać atak uprzedzający na punkty obserwacyjne, obronę AA oraz zorganizować zasadzkę, by zlikwidować ostatnie możliwe posiłki przed głównym atakiem. Wróg szeroko stosuje IEDki, wiec podczas poruszania się przyda się wsparcie doświadczonego sapera oraz jego bystry wzrok.  Jeśli zlikwidujemy stanowiska PLot będziemy mogli w użyć helikopterów do szybszego przemieszania , ewakuacji medycznej oraz wsparcia ataku na umocnienia.

SIŁY:

KOALICJA:

2 Czołgi, 2 transportery z piechotą (kod radiowy „0-0-1”) do ataku na pierwszą linie obrony stolicy.

10 os0b0wa jednostka specjalna GNIEW EUFRATU posiada do dyspozycji  2 MRAPy , 3 wozy bojowe piechoty i 2 helikoptery Mi17  – tylko po likwidacji placówek i punktów obserwacyjnych z AA.

ISIS:
Irackie czołgi z lat 50tych, transportery opancerzone, RPG, AA, ukryte gniazda KM, artyleria GRAD oraz IEDki i liczni snajperzy.

ZADANIA:

  1. Zdobyć stolice i główną bazę ISSIS w ALL RAQQA (FERUZ ABAD)
  2. Przełamać 2 linie obrony
  3. Zlikwidować posterunki wokół bazy z obroną Plot.
  4. Zlikwidować lub przejąć artylerię
  5. Zniszczyć zmechanizowany odwód (urządzić zasadzkę  po wezwaniu radiem ataku koalicji na 1 linie obrony) .

UWAGA:

Misja wymaga wcześniejszego ściągniecia dodatkowych poza obecnym repozytorium modów.  (1-2 godziny w zależności od łącza ).

Ci którzy nie skasowali modów ze starego Repo nie muszą nic ściągać !!!:

Dodatkowe mody ze starego REPO to:

@cup_weapons,@cup_units,  @cup-vehicles,@CUP_Vehicles_ACE_compat, @CUP_Weapons_ACE_compat,  @Ravage

Do pobrania tu:

https://drive.google.com/open?id=1_YbiLa-WWtIBb1M4GJnT8GCF9QojaJzI

*Należy kliknąć na mod prawym klawiszem myszki i wybrać z menu „Pobieranie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.