Świąt bezpiecznych i spokojnych racz nam Panie dać…

Kartka świąteczna 1920r…

Niech w te kolejne od lat spokojne Święta cud  przez Dzieciątko Jezus znów się stanie,

  od chorób , głodu, niezgody i  wojny Ojczyznę wolną zachowaj i racz dawać Nam Panie.

 

Myśli i serca Nasze z tymi co na służbie będą trwać, abyśmy mogli razem w ramionach ukochanych bezpiecznie i spokojnie mogli spędzać te Święta….

3 komentarze

  1. Beatka pisze:

    Niech BÓG chroni Ojczyznę przed jej wewnętrznymi wrogami, a przed zewnętrznymi obroni nas powszechna mobilizacja ( Ułani, Kosynierzy, Partyzanci i Ochotnicy, bo na więcej liczyć nie możemy). Spokojnych Świąt dla tych co nie śpią by inni mogli spokojnie spać.

    • PolishFactor pisze:

      Nie jest tak źle… Właśnie wróciłem z uroczystości zmiany dowództwa w MJR… Wiesz… Takie “coś” o nazwie NSM co trzyma w szachu wszystko co pływa po Bałtyku i cały Ruski złom w Kaliningradzie wywołując nieopisaną wściekłość Moskali. Żołnierze doskonale wyszkoleni z zabawkami na poziomie światowym. Wrzucę artykuł by w pesymizm zbytni nie wpadać. Naprawdę mamy czym się tu “pochwalić”. Z Łotwy chłopcy właśnie z ćwiczeń wrócili. Tylko rodziny strasznie stęsknione rozłąką i zatroskane wiszącą na włosku wojną. Swoje jednak zrobili i pokazali Ruskim, by się dwa razy zastanowili zanim znowu coś odwalą. Im więcej zabawek typu NSM, dronów i cybersłużb oraz wychowania partriotyczego tym większa szansa ,że szaleńcy nie narobią światu większego bałaganu i kosztów. Módlmy się za tych wspaniałych żołnierzy i ich rodziny jakie Ich wspierają. Widziałem jak dziękowali Swoim żonom za wsparcie. Ułani z honorem i wychowani na wartościach oraz szacunku do rodziny oraz kobiet, są dziś szczególnie potrzebni w tym zdegenerowanym bagnem z internetu śmieciem moralnym jakie rozlewa się nam falą na Nasze dzieciaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.