WESTERPLATTE w 7 odsłonach – przygotowania do nowej rekonstrukcji w 2018 w toku!

W 78 rocznicę wybuchu wojny odbyliśmy kolejną fascynującą podróż po WST Westerplatte i po jego historii .  W ramach przygotowania nowej rekonstrukcji Obrony Westerplatte na miejscu przyglądamy się losom naszych bohaterów, miejscom najważniejszych zdarzeń .  Dla pełni przygotowań nie mogliśmy pominąć unikalnej rocznicowej wystawy i miejsc wykopalisk. Spotkaliśmy się też z kolekcjonerami, którzy mogą nam znacząco pomóc w projekcie WRZESIEŃ 1939. dotworzenia całej naszej armii.  Dzięki nowym odkryciom i wieloletniej żmudnej pracy naszego guru Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego powstanie unikalna w historii rekonstrukcji WST praca dostępna w 3D i środowisku rzucającego wszystkich na kolana Virtual Reality. 🙂

Zapraszam na fascynującą podróż 7 śladami Westerplatte, którą odbyliśmy podczas ostatniej rocznicy dla zebrania niezbędnych materiałów do pracy:

Rekonstrukcja terenu jest w zaawansowanej fazie.   Zbudowano już cały Nowy Port z przylegajacymi najważnieszymi obiektami jak spichlerze Anker, Prowe , kościołem ewangelickim oraz latarnią. Schlezwig stoi już na zakręcie 5ciu gwizdków….  Trwa żmudne odtwarzanie umocnień tj .okopów oraz budowa placówek z dokładnością lokalizacji do 5 metrów (poprzednio 30-50m) . Teren w stosunku do pierwotnej rekonstrukcji  z tego powodu powiększono i zbliżono maksymalnie do realiów.  Naniesiono liczne korekty co do lokalizacji kluczowych obiektów jak brama i stacja kolejowa , mur, tory, oraz umocnienia placówki Prom oraz bunkrów amunicyjnych.  Wartownie mają teraz w pełni dostępne wnętrza i właściwą lokalizację oryginalnych  otworów strzelniczych. Dzięki temu będziemy teraz walczyć w górnych i dolnych komorach bojowych ,a nie tylko dolnych (jak wcześniej).  Dzięki Gnacikowi rusza ponownie praca nad mundurami. Najlepiej odtworzone dotąd mausery postanowiliśmy pozyskać do korekty od Petra, by nie tracić czasu. Novee przygotował bonus animacyjny pracy zamka i wyrzutu łusek, które w zamian zaproponujemy naszemu genialnemu przyjacielowi do jego sprzętu. Popracujemy też nad wspaniałymi dźwiękami. 🙂  Czasu mało ,a pracy moc.  Mapa będzie więc gotowa jako pierwsza.  Serwer czeka jeszcze na ostateczny zestaw niezbędnych i najnowszych modów do WW2 dla niezbędnych testów. Beba potwierdził gotowość ponownego uruchomienia naszego super serwera dla naszych wysokich potrzeb i projektów.

Na WST było w końcu około 240 żołnierzy, a poległo łącznie 35… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.