Poradnik instalacji modyfikacji na serwer Exile Veterani.pl

Do instalacji modów polecamy program A3Launcher – umożliwia on automatyczne pobieranie modów, ich instalację i dołączenie do serwera.

Uruchamiamy program. Główne okno wygląda podobnie jak na zrzucie poniżej.

poradnik-1

Główne okno programu A3Launcher

W filtrze zaznaczonym na czerwono wpisujemy Veterani.pl oraz klikamy zaznaczony na zielono przycisk Apply. Po wykonaniu czynności na liście powinien pojawić się nasz serwer. Klikamy żółty przycisk settings znajdujący się w prawym górnym rogu. Pojawia się menu z ustawieniami.

poradnik-3

Zakładka „Settings”

W miejscu zaznaczonym na niebiesko zmieniamy katalog pobierania modów, jeżeli musimy go zmienić (np. z powodu małej ilości miejsca na dysku – domyślnie program pobiera modyfikacje na dysk systemowy do folderu z dokumentami).

Na czerwono zaznaczony jest katalog z grą Arma 3 – powinien się pojawić automatycznie, jeżeli nie – wskazujemy folder gdzie zainstalowaliśmy grę.

poradnik-2

Serwer Veterani.pl wyświetlający się w liście serwerów

Po skończonej konfiguracji wracamy do menu serwerów klikając na strzałkę przy napisie Settings. Następnie wciskamy przycisk do automatycznego pobierania modów, zaznaczony na powyższym zrzucie na czerwono. Od tego momentu program sam pobierze modyfikacje, w zależności od prędkości internetu może to zająć od godziny do nawet połowy dnia. Postęp możemy śledzić w zakładce Mods, zaznaczonej na poniższym zrzucie na niebiesko.

 

poradnik-4

Zakładka „Mods”

Po pobraniu wszystkich modów wracamy do listy serwerów i jeszcze raz wciskamy przycisk od instalacji modów – powinien nas teraz połączyć bezpośrednio z serwerem. Życzymy miłej gry!

W razie problemów odwiedź nasz serwer TeamSpeak, gdzie zawsze znajdziesz kogoś chętnego do pomocy.